PhiBrows Microblading

3D Kıl Tekniği ya da Kaş Kontörü olarak da bilinen Microblading, dövmeden farklı olarak kaş bölgesini boyamak yerine özel microblading kalemiyle kaş bölgenize tek tek çizgiler çizerek, gerçek kaş görünümü verilmesidir.

Uygulama ortalama iki saatte tamamlanır.

Microblading yaptırmaya karar verince, yaptırmak istediğiniz kişinin sertifikalarına, lisanslarına ve önceki çalışmalarına bakmalısınız.

Deneyimli uzmanlar, tüm sorularınızı cevaplar ve bütün işlemi başından sonuna kadar anlatırlar.

Microblading yapılacak ortamın temizliği de çok önemlidir.

İşlem öncesi kaşınıza hiçbir şey uygulamamanız gerekmekte, çünkü işlem öncesi uzmanınız yeni bir kaş şeklinizi çizecektir.

İşlemden en az 72 saat önce exfoliator, retinol, glikolik asit ve alfta hidroksi asit içeren ürünler cildi hassaslaştırabildiği için kullanılmamalıdır.

Kan inceltici ilaçların da 72 saat öncesinde bırakılması gerekir. Hamileler, emzirenler ve diyabeti olanların microblading işlemi yapılmamalıdır.

Önce yüzünüz için ideal kaş şekli bulunup kaş bölgenize çizilecektir.

İlk saat, kalem ile kaşın yüzünüzün ölçülerine uygun olması için yeni kaş şekli tasarlanır. Bu, en uzun ve en önemli kısımdır.

Bu sayede kaşın doğal bir formda olması sağlanır. Kaş şekli, altı farklı ölçüyle bulunur. Bu işlem tamamlandıktan sonra microblading işlemi başlamadan önce, işlem yapılacak bölgeye işlemin rahat ve acısız geçmesi için topikal anestezi kremi uygulanır.

Daha sonra çizilen bölgeye kaş görünümünde çizgiler çekilir. Bu sırada, fazla boya kaş bölgesinde birikir. Son adım olarak kaş bölgesindeki boya silinir ve yeni kaşlarınız ortaya çıkar.

İşlem sonrası, Cara Delevingne’ın sahip olduğu tarzda yoğun kaşlara sahip olma beklentiniz varsa bu tek bir uygulamada gerçekleşemez. Microblading iki adımlı bir aşamadır ve ilk adımda hayal ettiğiniz yoğun sonucu görmeyi beklememelisiniz.

Başlangıçta keskin görünen çizgiler zamanla yumuşayacak ve cildinizi terk edecektir. Bu süre her cilt tipi için farklılık gösterir. Normal ve kuru ciltlerde daha kalıcı olan bu işlem yağlı ciltlerde daha az kalıcılık gösterecektir.

İşlemin en iyi tarafı, işlemden hemen sonra kötü bir görüntünün olmamasıdır.

Yeni kaşlarınız işlemden çıkar çıkmaz selfie çekilmek için hazır olacaktır. Kaşların iyileşme süresi, kişiden kişiye değişir ama ortalama 25 – 30 gün arasında iyileşecektir.

1 ay sonra kaşlardaki beğenilmeyen ve boş kalan yerler için 40 dakikalık bir düzeltme işlemi yapılacaktır. İşlemden sonra minimum 10 gün makyaj ve günlük hayatınızda kullandığınız cilt bakım ürünlerini o bölgeye uygulamamalısınız.

İyileşene kadar o bölgeye dokunmayın, kaşımayın ve soymayın. Kulak çubuğu ile o bölgeye bakım kremi uygulamalısınız. Güneşlenmek, yüzmek, aşırı terletici işler ve spor da 10 günlük yasaklar arasındadır. Dışarı çıkacağınız zaman kaşlarınza, 30 ve 50 SPF arası güneş korumalı kremler sürebilirsiniz.

Bazı insanlar 30 günde bir kaşlarına rötuş yaptırıyor. Ancak sadece bir işlem ve bir rötuş uygulaması ile 8 ile 18 ay arasında kadar kalıcılık sağlar. Yukarıda da yazdığımız gibi kuru ciltlerde kalıcılığı artarken, yağlı ciltlerde de daha kısa ömürlü olur. İşlemin fiyat aralığı 1000-1500 TL arasıdır.

PhiBrows, elle yapılan bir yarı kalıcı kaş çizimi yeteneğidir. Kaşların biçimi, altın orana (phi 1.618) ve yüz morfolojisine göre hesaplanır. Pigment, sterilize edilmiş aletler kullanılarak derinin yüzey tabakasına uygulanır. Pigment, doğal saçlara veya kaş rengine uyacak şekilde seçilir.

Altın Oran özellikle çeşitli bilim dallarında, mimari ve sanatsal alanlarda yararlanılan, belirli bir tutarlılık üzerine kurulu parçalar arasında uyumu yansıtan geometrik ve sayısal değerlere verilen isimdir.

Temel olarak bölünen bir bütünün yan yana getirilen iki parçasının diğer büyük parçayı oluşturması prensibine dayanır ve altın oranın sayısal değeri 1.618’ dir.

Kaş Kontürü – Microblading

Microblading, dövmeden farklı olarak kaş bölgesinin içini boyamak yerine özel microblading kalemi ile kaş bölgenize tek tek çizgiler çizilerek, gerçek kaş görünümü vermesidir. Bu uygulama iki saat gibi bir sürede tamamlanır.

Bu uygulamayı yaptırmaya karar verdiğiniz zaman, yaptırmak istediğiniz kişinin sertifikalarına, lisanslarına ve önceki çalışmalarına bakabilirsiniz. Deneyimli kişiler, sizin sorduğunuz tüm soruları cevaplar ve size bütün işlemi başından sonuna kadar anlatırlar. Microblading yapılacak yerin temiz ve steril olması da çok önemlidir. Microblading işlemi için acele edilmemesi gereklidir ve bir saat gibi bir sürede bitemez.

İşlem yapılmadan önce kaşınıza hiçbir ürün uygulamamanız gerekir çünkü işlem gerçekleşmeden önce işlemi uygulayacak kişi yeni bir kaş şeklinizi çizecektir. Uygulamadan en az 72 saat önce exfoliator, retinol, glikolik asit ve alfta hidroksi asit içeren ürünler cildi hassaslaştırabildiği için kullanmayı bırakmalısınız. Kan inceltici ilaçları da 72 saat öncesinden bırakmanız gereklidir. Hamileler, emzirenler ve diyabeti olanların microblading işlemi yapılmamalıdır.

İlk başta yüzünüz için ideal kaş şekli bulunup kaş bölgenize çizilecektir. İlk bir saat, kalem ile kaşın yüzünüzün ölçülerine uygun olması için yeni kaş şekli yaratılır. Bu, en uzun ve en önemli kısımdır. Bu sayede kaşın doğal bir formda olması sağlanır. Kaş şekli, altı farklı ölçüyle bulunur. Bu işlem tamamlandıktan sonra microblading işlemi başlamadan önce, işlem yapılacak bölgeye işlemin rahat ve acısız geçmesi için topikal anestezi kremi uygulanır. Daha sonra çizilen bölgeye kaş görünümünde çizgiler çekilir. Bu sırada, fazla boya kaş bölgesinde birikir. Son adım olarak kaş bölgesindeki boya silinir ve yeni kaşlarınız ortaya çıkar.

İşlem sonrası, Cara Delevingne’ın sahip olduğu tarzda yoğun kaşlara sahip olma beklentiniz varsa bu tek bir uygulamada gerçekleşemez. Microblading iki adımlı bir aşamadır ve ilk adımda hayal ettiğiniz yoğun sonucu görmeyi beklememelisiniz. Başlangıçta keskin görünen çizgiler zamanla yumuşayacak ve cildinizi terk edecektir. Bu süre her cilt tipi için farklılık gösterir. Normal ve kuru ciltlerde daha kalıcı olan bu işlem yağlı ciltlerde daha az kalıcılık gösterecektir.

İşlemin en iyi tarafı, işlemden hemen sonra kötü bir görüntünün olmamasıdır. Yeni kaşlarınız işlemden çıkar çıkmaz selfie çekilmek için hazır olacaktır. Kaşların iyileşme süresi, kişiden kişiye değişir ama ortalama 25 – 30 gün arasında iyileşecektir. 1 ay sonra kaşlardaki beğenilmeyen ve boş kalan yerler için 40 dakikalık bir düzeltme işlemi yapılacaktır. İşlemden sonra minimum 10 gün makyaj ve günlük hayatınızda kullandığınız cilt bakım ürünlerini o bölgeye uygulamamalısınız. İyileşene kadar o bölgeye dokunmayın, kaşımayın ve soymayın. Kulak çubuğu ile o bölgeye bakım kremi uygulamalısınız. Güneşlenmek, yüzmek, aşırı terletici işler ve spor da 10 günlük yasaklar arasındadır. Dışarı çıkacağınız zaman kaşlarınza, 30 ve 50 SPF arası güneş korumalı kremler sürebilirsiniz.

Bazı insanlar 30 günde bir kaşlarına rötuş yaptırıyor. Ancak sadece bir işlem ve bir rötuş uygulaması ile 8 ile 18 ay arasında kadar kalıcılık sağlar. Yukarıda da yazdığımız gibi kuru ciltlerde kalıcılığı artarken, yağlı ciltlerde de daha kısa ömürlü olur. İşlemin fiyat aralığı 1000-1500 TL arasıdır.

Microblading Nedir?

Kalıcı makyaj uygulaması son zamanlarda giderek daha fazla kadının tercih ettiği, hayatı oldukça kolaylaştıran uygulamalardan biridir. Yüz çevresi ve vücut için üretilmiş olan pigmentasyon uygulaması olarak da adlandırılabilen kalıcı makyaj, boyanın kişiye özel steril iğneler yardımı ille derinin altına işlenmesi anlamına gelmektedir. Kalıcı makyaj uygulamasını dövme olarak sınıflandırmak doğru olmaz. Dövme yapılırken çok daha derindeki deri katmanlarına inilmektedir. Kalıcı makyaj da bu derece bir derinlik söz konusu değildir.

Kalıcı makyaj sayesinde bazı kusurlar kapatılırken istenen güzel özellikler ön plana çıkartılabilir. Örneğin göz bölgesinin daha iri görünmesi sağlanabilir. Ayrıca microblading kaş kontürü uygulaması ile kadınlar her an, günün her saati bakımlı olabilmektedirler. Özellikle uzun iş saatleri ve yoğun tempo esnasında kaş makyajı ile vakit kaybetmek istemeyen kişiler kalıcı makyaj uygulamalarını oldukça yararlı bulmaktadırlar.

Microblading Uygulama Süreci Nasıl?

Her insanın acı eşiği farklı şekildedir. Bu sebeple microblading  esnasında hissedilen acıdan yalnızca genel bir şekilde bahsedilebilir. Microblading kaş kontürü yaptıran kişilerin çoğunluğu işlem esnasında batma hissi hissettiklerini ancak bunun çok rahatsız edici olmadığını belirtmektedirler. Kaş kontürü uygulaması sırasında acının en aza indirilmesine yardımcı olan anestezik kremler kullanılmaktadır. Bu kremler sayesinde uygulama sırasında kişinin hissiyatı büyük miktarda azaltılabilmektedir. Uygulama süreci kişinin cilt yapısına göre değişiklik göstermektedir. Kişinin cildindeki nem oranı, nem yoğunluğu kalıcı makyaj sürecini doğrudan etkileyen etmenlerden birkaçıdır.

Dövme yapılırken hissedilen acı ile microblading kaş kontürü uygulaması sırasında hissedilen acı arasında büyük  fark vardır. Dövmeye kıyasla kaş kontürü uygulamasında oldukça az acı hissedilir. Sonuç uzun süre kalıcılığını koruduğundan genellikle bu acı seviyesi göz ardı edilebilmektedir.

Kaş Kontürü ne kadar süre kalıcıdır?

Kaş kontürü uygulamasının ne kadar süre etkili olduğu uygulamayı yaptırmayı düşünen kişiler için oldukça merak uyandıran sorulardan bir tanesidir. Microblading kaş kontürü uygulaması tam kalıcı değil – yarı kalıcı şeklinde tanımlanan bir uygulamadır ( semi permanent makeup). Yani kalıcı makyaj yöntemi olan microblading sırasında kullanılan boyalar, zaman içerisinde hücrelerin fizyolojik fonksiyonu ile kaybolmaktadırlar. Uygulanan bölgedeki hücreler zaman içerisinde kullanılan boyaları parçalamaktadır. Cildin yarayı tedavi etmesi gibi, o bölgedeki renkleri de yok eder.  Microblading ortalama olarak 1 sene içerisinde kaybolmaktadır. Bu süre kişinin cilt yapısına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kalıcı makyaj kaş kontürü uygulamasından memnun olan kişilerin belirli aralıklar ile bu uygulamayı yenilemesi gerekmektedir. Bunun sebebi de bu kaybolma sürecinden kaynaklanmaktadır. Yenileme süreci de kaybolma süresine bağlı olarak microblading için 1-1,5 yıl arasındadır. Yenileme zamanı geldiğinde rötüş yapılması ve kişinin isteğine bağlı olarak bazı değişiklikler yapılabilmesi mümkündür. Microblading uygulaması bir kez yapıldıktan sonra ömür boyu kalıcı değildir, zamanla kaybolabilen ve yenilenebilen bir uygulamadır.

Kirpik Perması

Kirpik Perması Nedir?

Kirpik perması özel perma makaraları ile yapılan ve kirpiklere kavis kazandıran bir kirpik bakım işlemidir. Kirpik perması yaklaşık olarak 40-50 dakika sürmekte olup, kirpiğin uzunluğuna ve yapısına göre istenilen etkiyi oluşturur. Kirpikler vücudun en zor şekle giren tüyleri arasındadır. Bu nedenle perma yapılmaksızın istenilen kavise erişmesi bir hayli zor olabilmektedir. Kirpik perması kirpiklerin bir süre içinde kalıcı olarak kıvrık olmasını sağlayan kozmetik işlemdir.

Kirpik Perması Nasıl Yapılır?

Yaklaşık 1 saat süren kirpik perması işleminde, kirpikleriniz uygun boyda bir kirpik bigudisine sarılarak uygun bir solüsyon uygulanır. İki ayrı solüsyon işlemi arasında kirpikleriniz hava ile temas etmeyecek şekilde maske ile korunur. Tabii kullanılan malzemeye göre maske kullanılmayabilinir de…

Kirpik Perması Güvenli mi?

İşlem, uzman kişiler eliyle yapıldığında son derece güvenilir olup kendi başınıza, kesinlikle evde denemenizi kesinlikle önermiyoruz. Çünkü permada kullanılan kimyasal madde göze kaçmamalıdır. Göze ciddi zararlar verebilir ve hatta körlüğe uzanan yan etkileri olabilir.

Kirpik Perması Kimlere Uygulanamaz

Kirpik permasının sağlıklı insanlara zararları söz konusu değildir. Ancak neticede kimyasal madde kullanılıyor ve bu yüzden dikkatli olmakta fayda var. Özellikle kimyasal bazı maddeler kirpik permasında kullanıldığı için bu tür kozmetik kimyasallara alerjisi olanların kirpik perması yaptırmasını doğru bulmuyorlar. Ayrıca hamilelerde permada kullanılan kimyasal madde bileşikleri bazı istenmeyen yan etkiler doğurabilmektedir. O nedenle hamilelik şüphesi olan hanımların kirpik perması yaptırması uygun değildir.

Kirpik perması işlemi yapıldıktan kaç gün sonra duş alabilir, havuza, denize girebilirim?
Kirpik perması işlemiyle aynı gün dahi bu faaliyetlerde bulunabilirsiniz; saç permasında olduğu gibi suyun bir zararı yoktur.

7. Kirpik perması işleminden sonra yapılmasını tavsiye edilen uygulamalar nelerdir?
Kirpik perması işleminden sonra düzenli olarak kirpik besleyici kullanması tavsiye. Kirpik köklerini güçlendirerek kirpiklerin dökülmesini doğal sürecine göre yavaşlatacak olan besleyici kullanımı, kirpiklerinizin uzun süre kıvrık kalmasını da sağlayacaktır.

 

Kirpik Perması deneyimler ve yorumlar:

 

“Eğer boya yaptırmazsanız sağlıklı bir uygulama olduğunu düşünüyorum. besleyici yağlarla kirpiklerin çoğalmasını ve uzamasını ve keratinle de daha canlı görünmelerini sağlıyor. yalnız keratini saçlarıma da uygulamama rağmen tavsiye etmiyorum çünkü ciğerler için çok tehlikeli bir madde sonuçta ölü mumyalamada kullanılıyor. bunu yaptırdıktan sonra 2-3 ay içinde kirpiklerde ciddi değişim gözleniyor.” Ekşi Sözlük / besyasindakiprenses

 

“yaptirip memnun kaldigim uygulama, benim gibi hem siklik hem kivriklik acisindan fakir kirpiklere sahipseniz bir nebze iyi hissetmenizi sagliyor.

en makyajsiz halinizde bile hafif bir canlilik geliyor surata, o kismini sevdim. gun ici makyajimda zaten genelde rimel kullanmam, gece icin hala kullaniyorum ama.

zararindan cok emin degilim o yuzden gecer gecmez hemen yaptirmam muhtemelen, yilda 2-3 kere iste. deneyin gorun, bir de benim gibi kirpik fakiriyseniz hint yagi surun onlara.”  Ekşi Sözlük / drink je verdriet weg

 

“5 ay önce yaptırdım ve yaklaşık 2 ay kullandım. benim gibi kirpikleri uzun ve düz olan insanlar için hayat kurtarıcı. rimel sürmeye gerek kalmıyor. yalnız ilk yaptırdığınız an kirpikleriniz yapış yapış tek parça halinde oluyor sakın korkmayın en fazla 1 gün sonra kıvrık kirpiklere kavuşuyorsunuz. benim yaptırdığım yerde boya+perma yapılıyordu. benim kirpiklerim zaten gür ve siyah olduğu için boyaya lüzum görmemiştik. maksimum 40 dakikalık bir işlem. uzun bir aradan sonra yeniden vakit bulup yaptırmayı düşünüyorum.”  Ekşi Sözlük / zazantrik

“kirpiklere minicik bigudilerin sarılmasıyla yapılıyor. bigudi yapışkan bir yüzeye sahip olduğu için direk kirpikleriniz ona yapışıyor. üzerinden aynı perma yapılırken kullanılan ilaç sürülüyor sonra yarım saat kadar bekliyorsunuz. açıldığında kirpikleriniz kıvrık ve daha havalı görünüyor. yaklaşık 2 ay kadar aynı şekilde kalıyor. ben kirpik perması yaptırınca aynı anda kirpiklerimi de boyatıyorum bu sayede kesinlikle maskara kullanmanıza gerek kalmıyor. kirpiklere bir zararı da yok, hatta maskara kullanmadığınız için daha az dökülüyorlar ve daha canlı duruyorlar, hem de yumuşacık oluyorlar. benim gibi, maskara sürünce oluşan kıtır kıtır sert kirpik hissini sevmeyenler için mükemmel alternatif. yaptırın kızlar verdiğiniz paraya değiyor..” Ekşi Sözlük / chidori kaname

 

Kalıcı Dipliner

KALICI DİPLİNER NEDİR?

Kalıcı dipliner, göz kapağının hemen altına, kirpik hattının bulunduğu bölgeye yapılan bir kalıcı makyaj uygulamasıdır. Tercih ettiğiniz uzunlukta ve kalınlıkta yapılabilecek olan kalıcı dipliner uygulaması, sizi her gün dipliner çekmekten ya da gün içerisinde akan dipliner çizginizin akıp akmadığını kontrol etmekten alı koyan, kullanışlı ve estetik bir kalıcı makyaj tekniği olarak bilinir.

Kalıcı dipliner nedir sorusunu soranların çok büyük bir kısmı, kalıcı dipliner’ın aslında dövme olup olmadığını merak eden çoğunluktan oluşmaktadır. Her şeyden önce belirtmekte fayda vardır ki, kalıcı eyeliner ve kalıcı dipliner gibi uygulamalar, geleneksel olarak bildiğimiz kalıcı dövme uygulamalarından oldukça farklıdır. Özellikle kalıcı makyaj tekniklerine özel olarak üretilen, kalıcı dipliner boyalarının kullanıldığı bu yöntemde, boyalar yüzde yüz doğal içerikli oldukları için cilde hiçbir şekilde zarar teşkil etmezler. Aynı şekilde kaliteli ve dayanıklı malzeme kullanıldığı için kalıcı dipliner boyası pigmentleri ciltte herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmaz. Kullanılan boya ve pigmentler ne kadar kaliteli olursa, kalıcı dipliner uygulamasının kalıcılığı ve etkinliği de o kadar yüksek olur.

Elbette kalıcı dipliner yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da, birlikte çalışmayı tercih ettiğiniz kalıcı dipliner uzmanınızdır. Kalıcı dipliner konusunda tecrübeli olan ve kalıcı dipliner yaparken tam olarak hangi noktalara dikkat edilmesi gerektiğini bilen bir kalıcı makyaj uzmanı ile çalıştığınız zaman, elde edeceğiniz sonucun çok daha tatmin edici olmasını sağlayabilirsiniz.

KALICI DİPLİNER İLE KALICI EYELİNER ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Söz konusu kalıcı makyaj dipliner olduğu zaman kişilerin en sık merak ettiği sorulardan bir tanesi kalıcı dipliner ile kalıcı eyeliner arasındaki fark oluyor. Kalıcı eyeliner dipliner farkı, tam olarak uygulamanın yapıldığı bölgeden meydana geliyor. Kalıcı eyeliner, kadınların standart makyaj rutinlerinde, göz kapaklarının üzerine uyguladığı kalın eyeliner çizgisini ifade ediyor. Bu çizgi, doğrudan göz kapağının üzerine uygulanmakta ve kuyruklu ya da kuyruksuz olarak kullanılabilmektedir. Günlük hayatında da ihtişamlı ve gösterişli bir makyaj kullanmayı tercih edenler, kuyruklu kalıcı eyeliner uygulamasını daha çok yeğlerken, gündelik hayatta sade ve yalın bir makyajdan yana olanlar, kuyruksuz kalıcı eyeliner yaptırmayı seçebiliyor. Burada belirtmekte fayda vardır ki kuyruksuz eyeliner yaptırdığınızda ve daha iddialı bir göz makyajı kullanmak istediğinizde, her daim kaliteli bir eyeliner kullanarak dilediğiniz uzunluk ve formda bir eyeliner kuyruğu ilave etmeniz mümkün oluyor.

Kalıcı dipliner ise bölge olarak göz kapağının çok daha farklı bir bölgesine uygulanıyor. “Kirpik hattı” olarak bilinen, göz kapağının en dip bölgesine uygulanan kalıcı dipliner, kalıcı eyelinera kıyasla çok daha yalın bir görüntü oluşturur. Kalıcı dipliner, bir gece öncesinden makyaj yapıp, ertesi sabah makyajınızı silmeyi unutmuşçasına, buğulu, doğal ve salaş bir görüntü oluşmasını sağlar. Bununla birlikte kalıcı diplinerın kalıcı eyeliner uygulamalarına göre oluşturduğu bir diğer büyük fark, gözleri daha büyük gösteren bir etki yaratıyor olmasıdır.

KALICI DİPLİNEER NASIL YAPILIR?

Kalıcı dipliner uygulaması, uzman elinden çıktığı takdirde oldukça basit ve hızlı sonuçlanan bir işlemdir. Günün 24 saati, haftanın 7 günü bakımlı ve güzel görünmek isteyen kadınlar, bu pratik ve kolay kalıcı makyaj uygulamasını tercih etmektedir. Kalıcı eyeliner kadar iddialı ve göze çarpıcı olmayan kalıcı dipliner uygulaması, teknik olarak kalıcı eyeliner işlemlerinde izlenen adımlardan oluşur. Başka bir deyişle kalıcı dipliner ile kalıcı eyeliner uygulamalarının yapılışı, aşağı yukarı aynıdır.

Kalıcı dipliner nasıl yapılır sorusunun cevabı, temel olarak kullanılan kalıcı eyeliner cihazlarında ve boya pigmentlerinde saklıdır. İşlem öncesinde teniniz ile uyumlu bir renk pigmenti seçilerek kalıcı dipliner boyalarınız hazırlanır. Ardından, göz kapağının alt hattına istediğini uzunlukta ve şekilde, örnek bir dipliner çizgisi çizilir. Bu çizgi, işlem sonrasında sahip olacağınız kalıcı dipliner çizgisi için örnek teşkil eden, elde edeceğiniz sonucun bir ön izlemesi niteliğinde bir çizgidir. Örneği kontrol ettikten ve içinize sinen bir dipliner hattı olduğundan emin olduktan sonra, kalıcı diplinerın uygulanacağı bölgeye özel bir anestezik krem uygulanır. Bu krem sayesinde işlem sırasında herhangi bir acı hissetmezsiniz. Krem de etkisini gösterdikten sonra özel kalıcı eyeliner/dipliner kalemi kullanılarak, örnek olarak çizilen çizginin üzerine boya pigmentleri yerleştirilir.

Kalıcı dipliner işlemi ile ilgili en çok merak edilen bir diğer sorulardan bir tanesi de elbette işlemin ne kadar sürdüğüdür. Kalıcı dipliner uygulaması, yaklaşık 30 dakika ile 1 saat arası süren bir işlemden ibarettir. İşlem tek seanslıktır ve seans boyunca ağrı ya da acı hissedilmez. Başka bir deyişle, en fazla 1 saat gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde hayalini kurduğunuz o buğulu dipliner görüntüsüne kavuşmuş olursunuz.

 

KALICI DİPLİNEER SONRASI BAKIM NASIL OLMALIDIR?

 

Kalıcı dipliner sonrası uygulayacağınız bakım, en az işlemin kendisinde kalıcı makyaj uzmanının gösterdiği hassasiyet kadar önemlidir. Kalıcı dipliner sonrası şişlik ya da morluk gibi yan etkiler ile karşılaşma olasılığınız her daim vardır ve bu, oldukça normal bir süreçtir. Öte yandan Aylin Çetinkaya gibi alanının profesyonelinde yaptıracağınız kalıcı dipliner uygulamaları sonrası, bu tür istenmeyen yan etkiler ile karşılaşma ihtimaliniz ziyadesiyle düşüktür. Bununla birlikte size vereceğimiz kalıcı dipliner sonrası bakım tüyoları sayesinde iyileşme sürecinde kendinizi rahat ettirmeniz ve süreci hızlandırmanız da mümkündür. Uygulama esnasında kullanılan boya ve renk pigmentleri, cildinize zarar verecek türden olmadığı için, sağlığınızı tehdit edecek herhangi bir zararlı etki ile karşılaşma durumunuz söz konusu değildir. Aylin Çetinkaya’nın kalıcı makyaj stüdyosunda işlem görmüş müşterilerimiz, kalıcı dipliner yorumlarını da sizlerle paylaşmayı ihmal etmiyor. Sonuçlardan oldukça memnun bir şekilde ayrılan müşterilerimiz, işlemin kalıcılığından da yüksek ölçüde tatmin oluyor.

Kalıcı dipliner ne kadar kalır?” sorusunun cevabı, 1,5 ila 3 yıl arasında değişebiliyor. Uygulamanın akabinde yaklaşık 30 gün kadar sonra bir kontrol randevusuna gelmeniz ve gereken yerlerde rötuş ya da düzeltmelerin yapılmasına izin vermeniz, iyileşme süreciniz için oldukça önem taşır. Bununla birlikte kalıcı dipliner sonrası gözünüze ne zaman su temas ettirmeniz gerektiğini, hangi krem ya da bitkisel çözümleri kullanmanız gerektiğini ya da diğer dikkat etmeniz gereken etmenleri, kalıcı makyaj uzmanımız size hali hazırda en ince ayrıntısına kadar iletecektir.

Kalıcı dipliner uygulaması öncesinde de dikkat etmeniz gereken etmenler yok değil. Örneğin kalıcı dipliner öncesinde çizilen örnek hattın önemi, sandığınızdan da büyüktür. Tamamen içinize sinen bir taslak çizdirmeden uygulamayı başlatmamanız gerekir; aksi halde istemediğiniz bir göz makyajı ile yıllarınızı geçirmek durumunda kalabilirsiniz. Bununla birlikte kalıcı dipliner yaptırmadan önce sizin için doğru seçim olup olmadığını belirlemeli, kalıcı eyeliner ya da dipliner arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız işin uzmanlarından tavsiye ve öneri almalısınız.

Kalıcı dipliner öncesi eğer kullanıyorsanız lenslerinizi çıkartmalı ve herhangi bir şeye alerjiniz varsa bunu mutlaka kalıcı makyaj uzmanınıza belirtmelisiniz.

 

İyi Bir Kalıcı Dipliner İçin…

İyi bir kalıcı dipliner uygulaması geçirmek için sizin de bilinçli bir tüketici olarak dikkat edebileceğiniz noktalar yok değil. Öncelikli olarak herhangi bir kalıcı dipliner uygulaması yaptırmaya karar vermeden önce, çalışmayı planladığınız kalıcı makyaj uzmanına aşağıdaki soruları sormanız gerekiyor:

 • Kullandığı eyeliner/dipliner kaleminin markası nedir?
 • İşlem esnasında kullandığı anestezi kreminin markası ve etkisi nedir?
 • Kullanılan boyaların organik ve doğallık oranı nedir? İçerisine kimyasal var mıdır?
 • İşlem ne kadar sürecektir? *Kaliteli ve düzgün işçilik için kalıcı diplinerda en az yarım saat kadar bir süre gerekir. Yarım saatten daha kısa bir süre vaat edenlere (10-15 dakika) şüphe ile yaklaşmanız tavsiye edilir.
 • Daha önce kaç defa kalıcı dipliner ya da kalıcı eyeliner uygulaması gerçekleşmiştir?
 • Daha önce yapmış olduğu kalıcı eyeliner uygulamalarının örnekleri?
 • Kaç yıldır kalıcı makyaj işinde çalışmaktadır?
 • Referans olarak gösterebileceği eski müşterileri var mıdır? Onlarla iletişime geçmek mümkün müdür?
 • İşlem sonrasında düzgün bir iyileşme süreci için hangi bakım prosedürlerini önermektedir?
 • Şişlik ya da morluk oluşması durumunda tavsiye ettiği özel bir krem var mıdır?
 • Kalıcı dipliner uygulaması tamamlandıktan sonra kontrol amaçlı gelmeniz gerekecek midir?
 • Kliniğinde kaç kişi çalışmaktadır?
 • Size sunduğu kalıcı dipliner fiyatları ne civarda olacaktır?