[vc_row][vc_column][vc_tta_accordion][vc_tta_section title=”Microblading Kalıcı Kaş yöntemi nedir?” tab_id=”1547586730084-601019b5-cdd6″][vc_column_text text_larger=”no”]3D Kıl Tekniği ya da Kaş Kontörü olarak da bilinen Microblading, dövmeden farklı olarak kaş bölgesini boyamak yerine özel microblading kalemiyle kaş bölgenize tek tek çizgiler çizerek, gerçek kaş görünümü verilmesidir.

Uygulama ortalama iki saatte tamamlanır.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Microblading yapacak kişi nasıl seçilir?” tab_id=”1547585669642-bae21bb6-910d”][vc_column_text text_larger=”no”]Microblading yaptırmaya karar verince, yaptırmak istediğiniz kişinin sertifikalarına, lisanslarına ve önceki çalışmalarına bakmalısınız.

Deneyimli uzmanlar, tüm sorularınızı cevaplar ve bütün işlemi başından sonuna kadar anlatırlar.

Microblading yapılacak ortamın temizliği de çok önemlidir.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Microblading ön hazırlık gerektirir mi?” tab_id=”1547585786217-87b21ae6-583d”][vc_column_text text_larger=”no”]İşlem öncesi kaşınıza hiçbir şey uygulamamanız gerekmekte, çünkü işlem öncesi uzmanınız yeni bir kaş şeklinizi çizecektir.

İşlemden en az 72 saat önce exfoliator, retinol, glikolik asit ve alfta hidroksi asit içeren ürünler cildi hassaslaştırabildiği için kullanılmamalıdır.

Kan inceltici ilaçların da 72 saat öncesinde bırakılması gerekir. Hamileler, emzirenler ve diyabeti olanların microblading işlemi yapılmamalıdır.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Koltuğa oturduğumuzda ne gibi bir işlem uygulanacak?” tab_id=”1547585785720-04309563-0c15″][vc_column_text text_larger=”no”]Önce yüzünüz için ideal kaş şekli bulunup kaş bölgenize çizilecektir.

İlk saat, kalem ile kaşın yüzünüzün ölçülerine uygun olması için yeni kaş şekli tasarlanır. Bu, en uzun ve en önemli kısımdır.

Bu sayede kaşın doğal bir formda olması sağlanır. Kaş şekli, altı farklı ölçüyle bulunur. Bu işlem tamamlandıktan sonra microblading işlemi başlamadan önce, işlem yapılacak bölgeye işlemin rahat ve acısız geçmesi için topikal anestezi kremi uygulanır.

Daha sonra çizilen bölgeye kaş görünümünde çizgiler çekilir. Bu sırada, fazla boya kaş bölgesinde birikir. Son adım olarak kaş bölgesindeki boya silinir ve yeni kaşlarınız ortaya çıkar.

İşlem sonrası, Cara Delevingne’ın sahip olduğu tarzda yoğun kaşlara sahip olma beklentiniz varsa bu tek bir uygulamada gerçekleşemez. Microblading iki adımlı bir aşamadır ve ilk adımda hayal ettiğiniz yoğun sonucu görmeyi beklememelisiniz.

Başlangıçta keskin görünen çizgiler zamanla yumuşayacak ve cildinizi terk edecektir. Bu süre her cilt tipi için farklılık gösterir. Normal ve kuru ciltlerde daha kalıcı olan bu işlem yağlı ciltlerde daha az kalıcılık gösterecektir.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Microblading sonrası bakımlar nelerdir?” tab_id=”1547585784915-71ecabfb-7d41″][vc_column_text text_larger=”no”]İşlemin en iyi tarafı, işlemden hemen sonra kötü bir görüntünün olmamasıdır.

Yeni kaşlarınız işlemden çıkar çıkmaz selfie çekilmek için hazır olacaktır. Kaşların iyileşme süresi, kişiden kişiye değişir ama ortalama 25 – 30 gün arasında iyileşecektir.

1 ay sonra kaşlardaki beğenilmeyen ve boş kalan yerler için 40 dakikalık bir düzeltme işlemi yapılacaktır. İşlemden sonra minimum 10 gün makyaj ve günlük hayatınızda kullandığınız cilt bakım ürünlerini o bölgeye uygulamamalısınız.

İyileşene kadar o bölgeye dokunmayın, kaşımayın ve soymayın. Kulak çubuğu ile o bölgeye bakım kremi uygulamalısınız. Güneşlenmek, yüzmek, aşırı terletici işler ve spor da 10 günlük yasaklar arasındadır. Dışarı çıkacağınız zaman kaşlarınza, 30 ve 50 SPF arası güneş korumalı kremler sürebilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Kaşlarım ne kadar kalıcı olacak?” tab_id=”1547585960964-cd2019a4-c3fd”][vc_column_text text_larger=”no”]Bazı insanlar 30 günde bir kaşlarına rötuş yaptırıyor. Ancak sadece bir işlem ve bir rötuş uygulaması ile 8 ile 18 ay arasında kadar kalıcılık sağlar. Yukarıda da yazdığımız gibi kuru ciltlerde kalıcılığı artarken, yağlı ciltlerde de daha kısa ömürlü olur. İşlemin fiyat aralığı 1000-1500 TL arasıdır.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”PhiBrows Nedir?” tab_id=”1547585475125-75c2b94a-5bb6″][vc_column_text text_larger=”no”]PhiBrows, elle yapılan bir yarı kalıcı kaş çizimi yeteneğidir. Kaşların biçimi, altın orana (phi 1.618) ve yüz morfolojisine göre hesaplanır. Pigment, sterilize edilmiş aletler kullanılarak derinin yüzey tabakasına uygulanır. Pigment, doğal saçlara veya kaş rengine uyacak şekilde seçilir.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Altın Oran nedir?” tab_id=”1547586774527-d361767f-1fc5″][vc_column_text text_larger=”no”]Altın Oran özellikle çeşitli bilim dallarında, mimari ve sanatsal alanlarda yararlanılan, belirli bir tutarlılık üzerine kurulu parçalar arasında uyumu yansıtan geometrik ve sayısal değerlere verilen isimdir.

Temel olarak bölünen bir bütünün yan yana getirilen iki parçasının diğer büyük parçayı oluşturması prensibine dayanır ve altın oranın sayısal değeri 1.618’ dir.[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row]

Comments

mood_bad
  • No comments yet.
  • chat
    Add a comment